Hlavním cílem cvičení je podpora fyzické i psychické pohody těhotných žen

Pravidelné cvičení pro těhotné ve Vsetínské nemocnici probíhá v pondělí a ve středu v přízemí budovy polikliniky. Termíny lekcí vypisujeme na celý měsíc dopředu vždy na konci měsíce předešlého.

Cena cvičení: 100 Kč za lekci (75 min), možnost zakoupení permanentky, platba pouze v hotovosti.

Pro koho je cvičení vhodné a kdy se cvičením začít?

Cvičení je určené pro těhotné ženy, jejichž těhotenství probíhá bez komplikací (před první lekcí informujte svého ošetřujícího gynekologa a poraďte se s ním, zda je pro vás cvičení vhodné). Se cvičením začněte nejlépe ve druhém trimestru a naše lekce navštěvujte, dokud se budete cítit dobře a bude vás to bavit. Nikdy nedělejte nic na sílu, poslouchejte svoje tělo a cvičení si užívejte.

Co budete na cvičení potřebovat?

Vezměte si s sebou pití, ručník, pohodlné oblečení a třeba žabky (cvičíme bez bot, ale WC je přes chodbu). Cvičební podložky, gymnastické míče a další pomůcky vám rády zapůjčíme.

Jak se na lekci přihlásíte?

Je nutné se na našich stránkách registrovat a v sekci Online rezervace si vybrat konkrétní lekci, na kterou se chcete přihlásit, ideálně do 15 hodin daného dne. Přihlášení je možné pouze na lekce, u kterých dosud nebyla naplněna kapacita (8 cvičenek). Svoji rezervaci místa můžete kdykoliv zrušit (prosíme o včasné zrušení rezervace, jakmile zjistíte, že se cvičení nebudete moci zúčastnit) a uvolnit tak místo dalším zájemkyním.

Jak se dozvím, že byla lekce zrušena?

Pro uskutečnění lekce je stanoven minimální počet cvičenek na 3. Jakmile bude v 15 hodin v den cvičení zájem nižší, lekce bude zrušena a na email, kterým jste se registrovala, vám bude doručena zpráva. V průběhu dne, prosím, sledujte rozvrh a vaši emailovou schránku (včetně složky spam).

Kdo na lekcích předcvičuje?

Lucka

S Luckou se nejen zapotíte, ale také s ní natrénujete techniky správného dýchání, které jistě zúročíte na porodním sále, kde Lucie pracuje jako porodní asistentka. Kromě cvičení pro těhotné můžete Lucku potkat také na Kurzech předporodní přípravy, které vede se svými kolegyněmi.

Předcvičuje Bc. Lucie Vítková

Marťa

Marťa je mladou lékařkou našeho gynekologicko-porodnického oddělení a od října 2022 je naší novou posilou ve cvičení pro těhotné. Na jejích lekcích se možná i zavlníte v rytmu Zumby, které se dříve věnovala.

Předcvičuje MUDr. Martina Adámková

Kóťa

Kóťa pracuje na gynekologicko-porodnickém oddělení jako lékařka. V roce 2017 založila cvičení pro těhotné a od té doby ji můžete na lekcích pravidelně potkávat. Po aerobních aktivitách na gymnastických míčích a po posilování se zrelaxujete na yogamatce.

Předcvičuje MUDr. Petra Eliášová