Pravidelné cvičení pro těhotné ve Vsetínské nemocnici – vždy v pondělí a ve středu v přízemí budovy G (oddělení následné péče, dříve LDN). Šatnu nejdete za prvními dveřmi vpravo (nápis Ergoterapie).

Hlavním cílem cvičení je podpora fyzické i psychické pohody těhotných žen.

Cena cvičení: 60 Kč (možnost zakoupení permanentky)

Pro koho je cvičení vhodné a kdy se cvičením začít?

Cvičení je určené pro těhotné ženy, jejichž těhotenství probíhá bez komplikací (před první lekcí informujte svého ošetřujícího gynekologa a poraďte se s ním). Se cvičením začněte nejlépe ve druhém trimestru a naše lekce navštěvujte, dokud se budete cítit dobře a bude vás to bavit. Nikdy nedělejte nic na sílu, poslouchejte svoje tělo a cvičení si užívejte 😉

Co budu na cvičení potřebovat?

Vezměte si s sebou pití, ručník, pohodlné oblečení a třeba žabky (cvičíme bez bot, ale WC je přes chodbu).

Jak cvičení probíhá?

Cvičení s Alic je zaměřené hlavně na posilování. Cvičí se s vlastní vahou, s gumičkami nebo činkami a to systémem 40 sekund cvičení / 20 sekund pauza. Cviky jsou přizpůsobené těhotným. Hodina je rozdělena do čtyř částí: rozcvička, posilování, stretching a relaxace. Předcvičuje Alica Drgová.

Cvičení s Luckou začne v říjnu, popis lekce bude doplněn. Předcvičuje Lucie Vítková.

Cvičení s Kóťou začínáme zahřátím na gymnastických míčích, k lehkému posilování využíváme overbally, činky a gumičky a na závěr se protáhneme na yogamatkách. Cvičení zakončujeme uvolněním celého těla relaxací.  Předcvičuje Petra Eliášová.